ABA liga: Igokea m:tel srušila Megu

Košarkaši Igoke m:tel zabilježili su pobjedu u 2. kolu ABA lige pošto su danas sa u gostima sa 87:76 porazili Megu.

Prva četvrtina u hali "Ranko Žeravica" protekla je u izjednačenoj igri (18:19) da bi ekipa Dragana Bajića čet minuta prije odlaska na odmor došla do osjetnije prednosti (36:29) ali se ona istopila u trećem periodu koju je domaćin dobio sa 23:14.

U posljednjih deset minuta neizvjsnosti je bilo samo u prvih nekoliko minuta nakon čega "igosi" prave seriju 8:0.

Na polovini ovog perioda imali su +10 i tu prednost su sačuvali do kraja meča. Najefikasniji kod pobjednika bio je Kendrik Rej sa 20 poena a dva manje zabilježio je Nikola Tanasković.

Dobar je bio i Mario Nakić sa 16 poena dok su se sa druge strane istakli Malkolm Kazalon sa 19 i Dako Branković sa 15 poena.

Igokei m:tel je ovo prva pobjeda u ABA ligi nakon što je na startu poražena od Mornara a u narednom kolu u petak dočekuje čačanski Borac.