Baskonija bez daha, Real na pragu Fajnal fora

Košarkaši Reala poveli su sa 2-0 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige protiv Baksonije.

Aktuelni šampion Evrope je i po drugi put odbranio domaći teren nakon što je večeras slavio sa 101:90. Real se sada nalazi na korak od plasmana na Fajnal-for u Belinu. Serija se seli u Baskoniju gdje će domaći morati slaviti u oba navrata ukoliko žele izboriti majstoricu.

Gosti su se dobro držali u prvoj dionici (23:25), a nakon druge su imali zaostatak od šest poena (40:46).

U nastavku gosti nisu imali snage da dođu do preokreta. Real je održavao prednost, a ona je tokom trećeg perioda glasila i plus 13 (70:67). U posljednjih 10 minuta nije bilo nikakve neizvjesnosti. Kraljevi su u potpunosti razbili protivnika.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Fakundo Kampaco sa 24 poena i Geršon Jabusele sa 16. Džanan Musa se nije upisao u listu strijelaca. Kod Baskonije je prvo ime bio srpski reprezentativac Vanja Marinković sa 20 poena.