Bjelica nesuđeni junak Kingsa, nije htjelo ni Bogdanovića

Sakramento Kingsi su zamalo učinili ono što je ove sezone uspio samo jedan tim, ali su ipak poraženi na gostovanju od Majami Hita 118:113 poslije produžetka.

Nemanja Bjelica je za 37 minuta bio najefikasniji pojedinac Kingsa sa 22 poena (8/13 iz igre) uz šest skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom.

Bogdanović je treći uzastopni meč imao dvocifren učinak sa 14 poena (5/15 iz igre, 3/11 za tri) uz po dva skoka i asistencije te po jednom blokadom i ukradenom loptom za 34 minute.

Kingsi su ispustili osam poena prednosti u posljednjoj četvrtini (89:81), a Bem Adebajo je košem na 0,8 sekundi prije kraja spriječio Bjelicu da postane junak gostiju jer je Srbin poentirao za 105:103 na 1,9 sekindi prije kraja.

Predvođeni Adebajom i Nanom domaći uspostavljaju kontrolu u dodatnom periodu i stižu do 30. pobjede u sezoni, 19. u 20 mečeva na Floridi.

Kingsi su imali napad za izjednačenje na 4,2 sekunde prije kraja, ali je Džejms Džonson izblokirao Bogdanovićev pokušaj za tri poena pri vođstvu Majamija 116:113.

Badi Hild je najbolje pratio Bjelicu sa 20 poena uz po sedam skokova i asistencija, dok je Marvin Begli ostvario dabl-dabl sa po 15 poena i skokova.

Dvocifren učinak imali su još Dieron Foks sa 14 poena i osam asistencija, te Harison Barns sa 11 poena (3/11) uz pet skokova.

Majami je predvodio Kendrik Nan sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Džejms Džonson ubacio 22 poena uz šest uhvaćenih lopti.

Bem Adebajo je postigao 16 uz 11 skokova i pet asistencija, 18 je dodao Goran Dragić, a 12 Dankan Robinson.

Dabl-dabl Jokića protiv Taunsa za pobjedu Denvera

Nikola Jokić je nastavio u svom dabl-dabl ritmu, a Denver Nagetsi su savladali Minesota Timbervulse 107:100.

Jokić je postigao 17 poena (7/15 iz igre) uz 13 skokova i pet asistencija za 34 minuta na parketu u Mineapolisu.

Nagetsi su sjajno reagovali na poraz od Indijane na svom parketu prethodne večeri i stigli do 30. pobjede u sezoni.

Dvocifren učinak imali su još Vil Barton sa 18 poena i Malik Bizli sa 11, dok je Monte Moris podijelio osam asistencija.

Vulvsima nije pomoglo 28 poena Karl-Entonija Taunsa (9/19) uz osam skokova i pet asistencija.

Pratili su ga samo Džoš Okoje sa 16 poena i osam skokova i Endru Vigins sa 15 poena uz šest uhvaćenih lopti.