Bjelica trenutno najbolji šuter u NBA

Košarkaš Minesota Timbervulvsa Nemanja Bjelica je trenutno najbolji šuter u NBA ligi, sugerišu pojedine statističke kategorije

Bijeli predvodi ligu u kategoriji "true shooting percentage", koja uključuje preciznost za dva, za tri i sa linije penala i u tom segmentu je ispred Stefa Karija i Janisa Adetokumba.

On za sada ima 78.6 odsto pogodaka. Šutnuo je doduše ukupno 34 puta za 107 minuta, a pogodio je 20 puta. Zanimljivo je da je za dva probao 11 puta i pogodio devet, a za tri 19 puta i pogodio 11 trojki.

Još osam puta je šutirao sa linije za slobodna bacanja i bio je nepogrešiv. Sve to je postigao za sedam utakmica, a ni u jednoj nije bio starter.

Iza njega je na drugom mestu Kajl Korver sa 76.4 odsto TSP, slede Lengston Galovej (74.8), Klint Kapela (74.1) i Čendler Parsons (72.4).

Svi oni su pokušavali manje od 100 puta. Od momaka koji su šutirali više, Janis Adetokumbo je na 13. mestu (68.9 iz 144 šuta), a Stef Kari je odmah iza njega (68.8 iz 136 pokušaja).

Bjelica je u najnovijoj pobjedi svoje ekipe nad Nju Orleans Pelikansima 104:98, upisao 12 poena za 14 minuta.