Bjelica trojkom uz zvuk sirene srušio Rokitse

Trojkom Nemanje Bjelice uz zvuk sirene Sakramento Kingsi su došli do pobjede nad Hjuston Rokitsima 119:118.

Tom pobjedom Kingsi su prekinuli niz od 10 poraza u Hjustonu, koji je počeo još 31. decembra 2013. godine.

Iako su Rokitsi poveli sa 7:3 na početku meča, brzo su inicijativu preuzeli Kingsi koji su preokrenuli na 18:10. Čuvao je Sakramento prednost do kraja prve dionice.

U drugoj je Hjuston konstantno bio u prednosti. Mada su Kingsi trojkama uspjevali da drže priključak, na poluvremenu su imali zaostatak od pet poena (64:59).

Velika borba vodila se u nastavku, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi pred posljednjih 12 minuta Sakramento vodio sa 94:93.

Igralo se koš za koš u odlučujućoj četvrtini. Neizvjesno je bilo i pred posljednji minut utakmice (113:113). trojkom Meklemora Hjuston je poveo sa 116:113, ali je na osam sekundi do kraja Hild izjednačio.

U poslednjoj sekundi Vestbruk se ponadao da je donio pobjedu Rokitsima (118:116), ali je uz zvuk sirene Bjelica pogodio trojku za veliko slavlje Kingsa.

Srpski reprezentativac meč je završio sa 17 poena (6-14 iz igre, 3-7 za tri), pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Bogdan Bogdanović je dodao 13 poena uz tri asistencije, dok je Badi Hild zabilježio 26 poena, četiri skoka i šest asistencija.

U dresu Rokitsa Rasel Vestbruk je imao 34 poena (12-17 iz igre, 2-4 za tri), tri skoka i osam asistencija, dok je Džejms Harden upisao 27 poena (8-19 iz igre, 3-10 za tri), četiri skoka i 10 asistencija.

Sakramento je ostvario drugu uzastopnu pobjedu i nalazi se na 10. mjestu na Zapadu, dok je Hjuston na petoj poziciji.

Pogotkom Derika Rouza u posljednjoj sekundi Detroit je došao do pobjede nad Nju Orleansom od 105:103.

Pelikansi su bili bolji tokom prvog poluvremena, da bi u drugom Pistonsi preuzeli inicijativu.

Neizvjesno je bilo u samoj završnici, poveo je Nju Orleans i sa 103:101, ali je izjednačenje Detroitu donio baš Rouz, koji je u posljednjoj sekundi pogodio i za pobjedu.

Rouz je meč završio sa 21 poenom (9-17 iz igre), tri skoka i sedam asistencija. On je bio i najefikasniji u pobjedničkom timu.

Na drugoj strani Brendon Ingram je završio sa 31 poenom (11-21 iz igre, 4-9 za tri), šest skokova i tri asistencije.

Detroit je vezao drugu pobjedu i na devetom je mjestu na Istoku, dok su Pelikansi poslije devetog uzastopnog poraza pretposljednji na Zapadu.

Aktuelni šampioni Toronto Reptorsi savladali su Čikago Bulse sa 93:91. Pobjedonosni koš postigao je Kajl Lauri u posljednjem minutu utakmice. Imali su Bulsi dva napada do kraja, ali ih nisu iskoristili.

Paskal Sijakam bio je najefikasniji u redovima Reptorsa sa 22 poena (7-18 iz igre, 2-6 za tri) i šest skokova. Norman Pauel je imao 17 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Kaj Lauri završio sa 11 poena i po sedam skokova i asistencija.

Na drugoj strani Zak Lavin je imao 20 poena (6-18 iz igre, 3-10 za tri), 11 skokova i šest asistencija.

Bila je to prva pobjeda za Toronto poslije tri vezana poraza. Reptrosi su trenutno peti na istoku. Čikago je pretrpio treći uzastopni poraz i na 11. je poziciji.

Milvoki Baksi su bez većih problema došli do pobjede nad Orladno Medžikom 110:101.

Janis Adetokumbo je predvodi Bakse novim dabl-dablom. Prošlogodišnji MVP je imao 32 poena (12-22 iz igre, 2-5 za tri), 15 skokova i osam asistencija. Kris Midlton je imao 20 poena (8-18 iz igre, 4-10 za tri), devet skokova i četiri asistencije.

U ekipi Orlanda najbolji je bio Evan Furnije sa 26 poena (7-17 iz igre, 4-8 za tri), četiri skoka i dvije asistencije.

Bila je to 15. uzastopna pobeda Baksa, 21. ove sezone, te se nalaze na prvom mjestu na Istoku. Orlando je poražen poslije četiri vezane pobjede i sada je osmi u poretku.