Bogdanović sjajan u pobjedi Vašingtona, 'Ratnici' bez poteškoća

Košarkaši Vašington Vizardsa deklasirali su Boston Seltikse sa 116:89 i tako su smanjili na 2-1 u pobjedama u seriji druge runde plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Baš kao i u prve dvije utakmice, Vizardsi su mnogo bolje počeli i vrlo brzo su stvorili dvocifrenu prednost, već poslije osam minuta. Međutim, sada je Vašington igrao kod kuće, nastavio je da gazi rivale i na kraju prve četvrtine bilo je velikih +22 (39:17).

Početkom druge četvrtine Ubre je “podivljao“ i isključen je jer je nasrnuo na Olinika poslije jednog jačeg postavljanja bloka centra Seltiksa, a to je bio uvod u cirkus koji smo gledali do kraja meča.

Pošto je pitanje pobjednika riješeno jer su Vizardsi čuvali 20+ poena viška, bitka se odbijala u pauzama i uz parket – ukupno smo vidjeli čak sedam tehničkih grešaka, a u posljednjoj četvrtini isključeni su Dženings i Rozir.

U dva navrata Vizardsi su imali i +30, ali je Boston na kraju spriječio još ubjedljiviji poraz u posljednjoj četvrtini koja je bila samo formalnost.

Džon Vol predvodio je Vašington sa 24 poena (7-19 iz igre) i 8 asistencija, Oto Porter ubacio je 19 poena (8-13 iz igre), baš kao i Bojan Bogdanović (6-12 iz igre, 10sk, 2ast), a Marćin Gortat imao je 13 poena (6-12 iz igre) i 16 skokova.

Dvocifreni su još bili Bredli Bil sa 11 i Markif Moris sa 10 poena, a poslije povrede se u tim vratio Ian Mahinmi i na debiju u ovom plej-ofu dao je 2 poena za deset minuta.

Kod Seltiksa je najbolji bio Al Horford sa 16 poena (5-8 iz igre, 2sk), Dže Krauder ubacio je 14 (4-10 iz igre, 7sk), a Ajzea Tomas 13 (3-8 iz igre, 7-11 penali, 4ast). Markus Smart imao je 9 poena i čak 8 izgubljenih lopti.

Četvrti meč igra se takođe u Vašingtonu, u nedjelju na ponedjeljak od 00.30 po srednjoevropskom vremenu.

U drugom meču večeri košarkaši Golden Stejt Voriorsa savladali su Jutu Džez sa 115:104 i tako poveli sa 2-0 u pobjedama u drugoj rundi plej-ofa zapadne konferencije NBA.

Voriorsi su kao uragan počeli meč, a blistao je Grin, koji je u prvoj četvrtin ubacio četiri trojke – upravo poslije njegovog pogotka iza linije 6,75m domaći su vrlo brzo imali 20 poena prednosti (33:13).

Činilo se da Džezere čeka debakl, ali ipak su se pokazali kao tvrd orah uprkos tome što im zbog povrede palca nije igrao startni plejmejker Džordž Hil.

Napravila je Juta seriju 10-0, a početkom treće četvrtine tim Kvina Snajdera prišao je i na šest poena zaostatka. Međutim, svaki put kada bi Džez bio nadomak priključka, Golden Stejt uspjevao je da odbije nalet i tako je bilo sve do kraja meča koji je na kraju rutinski priveden kraju.

Najefikasniji kod Voriorsa bio je Kevin Durent sa 25 poena (6-13 iz igre, 13-15 penali), 11 skokova i 7 asistencija, Stef Kari dodao je 23 poena (8-15 iz igre) i 7 asistencija, Drejmond Grin upisao je 21 poen (7-13 iz igre), 7 skokova, 6 asistencija i 4 ukradene lopte.

Osim njih, “dvocifreni“ su bili Klej Tompson sa 14 poena (6-13 iz igre), uz po 6 skokova i asistencija, i Andre Iguadala sa 10.

Gordon Hejvord predvodio je Jutu sa 33 poena (11-21 iz igre), 5 skokova i 4 asistencije, Rudi Gober imao je 16 poena (8-12 iz igre) i 16 skokova, a Šelvin Mek je kao startni plej dodao 14 poena (4-11 iz igre), 3 skoka i 4 asistencije.

Treća utakmica igra se u Solt Lejk Sitiju u subotu na nedjelju od 2.30 po srednjoevropskom vremenu.

(Sportklub.rs, Foto: Tanjug)