Borac srušio Igokeu i zakuhao na vrhu Lige 6

Nakon nedavnog poraza u Tuzli od Slobode, Igokea je izgubila drugi meč zaredom u Ligi 6 prvenstva BiH za košarkaše.

U šestom kolu skalp Aleksandrovačnima skinuo je Borac koji je “Boriku” slavio sa 69:62 i tako dodatno zakuhao u borbi za vrh. Domaćin je prvu četvrtinu dobio sa 23:11, ali Igokea se uspjela vratiti u susret te je vodila na početku zadnje dionice (52:50). No, u posljednjih šest minuta igre ponovo je nastupio period odlične partije Banjalučana, koji su na kraju ostvarili pobjedu. U pobjedničkom sastavu su se istakli Dionte Boldvin, Stefan Kenić i Džošau Kaningem sa po 13 poena, dok su kod Igokee bolji od ostali bili Marko Jošilo, Džejms Robinson i Dešon Stivens (po 10).

Poredak: Široki 11, Igokea 10, Spars 9, Sloboda 8, Borac 8, Leotar 8.