Borcu "meč lopta"

Košarkaši Borca savladali su Leotar na domaćem terenu rezultatom 61:50, čime su poveli sa 2:1 u finalnoj seriji plej-ofa.

Domaći igrači su pred oko 1.200 gledalaca odlično otvorili meč i prvu četvrtinu dobili sa 20:11. Na poluvremenu je ta razlika narasla i na pauzu se otišlo pri rezultatu 32:18.

I treća dionica pripala je Borcu, a u četvrtu je bolje odigrao Leotar, ali tek toliko da ublaži poraz. Najbolji kod domaćina bio je Peđa Lončar sa 17 poena, a pratio ga je Srđan Lončar sa poenom manje.

Kod Leotara najbolji je bio Marko Raičević sa 13 poena, koji je bio i jedini sa dvocifrenim učinkom, a pratili su ga Srđan Damjanović i Dejan Šakotić sa po 9.

Sav prihod od prodaje ulaznica namijenjen je u humanitarne svrhe za pomoć djevojčici Sari Vujinović koja boluje od cerebralne paralize i epilepsije.