Boston deklasirao Bruklin, nova povreda Nurkića

Košarkaši Boston Seltiksa deklasirali su ekipu Bruklin Netse rezultatom 139:96.

To je bio najteži poraz Netsa u posljednjih devet godina, a nakon što su u februaru 2014. godine izgubili od Portlanda sa 44 poena razlike.

Boston, trenutno vodeća ekipa lige, kontrolisao je utakmicu od početka do kraja, navodi Fena.

Po običaju istaknuli su se zvijezde tima Džejson Tejtum s 31 i Džejlen Braun s 26 poena.

Netsi su katastrofalno započeli susret i već u prvoj četvrtini su zaostajali 30 poena. Najefikasniji u poraženom timu bio je Kajri Irving s 20 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić obnovio je povredu i napustio teren već u drugom minutu meča u kojem su njegovi Portland Trail Blezersi savladalii Memfis Grizlies sa 122:112. Nakon što je prošlog mjeseca povrijedio list noge, Nurkić je sinoć obnovio povredu.

Portland je do pobjede došao na krilima Damiana Lilarda koji je ubacio 42 poena, uz deset asistencija i osam skokova.