Košarka

Buduće zvijezde kreću po titulu

Buduće zvijezde kreću po titulu
Foto: N.N. | Buduće zvijezde kreću po titulu

Drugo izdanje juniorske ABA liga ovog vikenda doživjeće vrhunac, jer se u Slavonskom Bordu u subotu i nedjelju igra fajnal for, na kojem će se za krunu najbolje ekipe regionalnog takmičenja za košarkaše do 19 godina boriti Crvena zvezda, Igokea, Cedevita i Cibona.

Kao i u seniorskoj konkurenciji, za prvog favorita važe "crveno-bijeli", koji su proteklu sezonu u ligaškom dijelu takmičenja završili bez poraza. Prva prepreka na putu do titule im je Igokea iz Aleksandrovca, a ovaj meč je u subotu od 12.30, dok se u drugom polufinalnom okršaju Cedevita i Cibona sastaju od 15 časova. Meč za treće mejsto je u nedjelju od 12.30, a finale od 15 časova. 

Zvezda je prošle godine ostala bez titule jer je u finalu poražene od Mege, koja ovaj put nije uspjela da se kvalifikuje na fajnal for.

Bojan Đerić, trener Crvene zvezde, kaže da su ovaj put formu tempirali da dođu do kraja.

"Naša očekivanja za ovaj turnir su nepromenjena od kada zajedno nastupamo i radimo. Želja nam je da vidimo kako i koliko nam igrači napreduju, da damo svoj maksimum i u energetskom i u tehničko-taktičkom smislu, pa da vidimo za šta će to biti dovoljno. Forma ekipe je na pristojnom nivou, trudili smo se da dostignemo zenit upravo u ovom periodu kada igramo finala ABA lige, nacionalnog prvenstva i Evrolige", kaže Đerić.

Aleksandrovčani su u inauguralnoj sezoni zauzeli treću poziciju, a sada ističu da žele da pokažu da nije slučajnost što su i ove sezone među četiri najbolja mlada tima u regionu.

"Ogroman je uspjeh što se naš tim nalazi na završnici ABA lige za igrače do 19 godina i nema sumnje da ćemo kroz dobre igre predstaviti naš klub i sve ono što radimo u najboljem svjetlu", kazao je Aleksandar Ćikić, trener Igokee.

Najčitanije