Budućnost slavila u Laktašima

Košarkaši Igokee večeras su na svom parketu u Laktašima pred skoro 2.000 gledalaca poraženi od podgoričke Budućnosti rezultatom 83:72.

Domaćin je nakon prvih deset minuta igre u Laktašima imao prednost rezultatom 20:19. U drugih deset minuta igre Budućnost je bila bolja i ovaj period igre riješila je u svoju korist rezultatom 26:22 i na odmor otišla sa tri poena prednosti (45:42).

U trećoj četvrtini Igokea je uspjela smanjiti rezultat, a nakon 30 minuta košarke Budućnost je imala samo jedan poen prednosti (57:56). U posljednjih deset minuta gosti su bili uspješniji, riješili su ovaj period igre u svoju korist rezultatom 24:14 i na kraju slavili rezultatom 83:72.

Najefikasniji kod domaćih bio je Von sa 20 postignutih poena, dok je Gagić dodao 14. U redovima Budućnosti 18 poena postigao je Ivanović.