Cibona bolja od Cedevite, trijumf Mornara u Zadru

Košarkaši Cibone ostvarili su prvu pobjedu ove sezone u ABA ligi pošto su kao domaćini pobijedili Cedevitu sa 78:75, dok je Mornar bio bolji od Zadra, 93:83.

U zagrebačkom derbiju, Cibona je boljom igrom u posljednje dvije četvrtine slomila otpor gostiju, koji su u poslejdnju dionicu ušli sa četiri poena prednosti (55:59).

Na kraju Cibona je u vođstvo prešla tek u posljednjih pet minuta, kada su poveli 67:66, da bi na kraju završili susret sa tri poena razlike, 78:75 (14:21, 22:21, 19:15, 23:18).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Igor Marić sa 22 poena uz četiri skoka, dok je Australijanac Dominik Gilbert imao dabl-dabl učinak od 10 poena i isto toliko skokova.

U timu Cedevite, Džejms Bel je zabilježio 17 poena uz tri skoka i asistenciju dok su po deset poena postigli Eldžin Kuk i Ivan Ramljak.

Korarkaši Moranara su do druge uzastopne pobjede u ovoj sezoni ABA lige stigli pobjedom nad Zadrom u gostima, 93:83.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Antabija Voler sa 19 poena, uz tri asistencije, ali čak petorica košarkaša ekipe iz Bara imalo je dvocifren učinak.

Nikola Rebić je zabilježio 16 poena uz pest skokova i četiri asistencije, dok ništa slabiji nije bio ni Uroš Luković sa dabl-dabl učinkom od 12 poena i 12 skokova.

Nemanja Vranješ je susret završio sa 14 poena uz četiri skoka, dok je Amerikanac Bronson kenig postigao 12 poena i tome dodao još tri asistencije.

U timu Zadra, najbolji je bio Malkolm Grant sa 22 poena, tri skoka i četiti asistencije, Mario Litl je postigao 18, a Luka Božić 19 poena uz sedam skokova i tri asistencije.

Dok tim iz Bara ima polovinačn učinak u prva četiri kola, Zadrani još nisu osjetili slast pobjede.