Dabl-dabl Jokića: Denver poslije produžetka do sedme pobjede u nizu

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su na gostovanju Orlando Medžik rezultatom 124:118.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je dobru utakmicu, zabilježio je dabl-dabl, a samo dva skoka su ga dijelila o trećeg tripl-dabla u sezoni.

Centar Denvera nije bio pretjerano poenterski raspoložen, ali je u četvrtoj četvrtini i produžetku pogodio neke važne šuteve.

Utakmicu je u dodatnih pet minuta odveo trojkom Terens Ros, a tamo su Džamal Mari i naš košarkaš prelomili meč.

Kanađanin je na dva minuta do kraja postigao četiri poena, dok je Jokić poentirao na 1:13 do isteka vremena i prednost Nagetsa u tom trenutku bila je velikih +7, 121:114. Povratka Orlandu nije bilo.

Jokić je meč završio sa 12 poena (5/13), osam skokova i čak 13 asistencija za 34 minuta na terenu. Nagetse je predvodio Mari sa 31 poenom i osam asistencija, Milsep je ubacio 18, Ernangomes 14, odnosno Monte Moris 13 poena.

Kod Medžika briljirao je Nikola Vučević sa 24 poena i 15 skokova, Furnije je postigao 26, dok je Eron Gordon imao 19, uz šest skokova.

Ovo je bila sedma pobjeda zaredom Denvera, koji se sad osamostalio na vrhu Zapada sa skorom 17/7. Orlando je pretrpio trinaesti poraz u 25 odigranih mečeva.