Dabl-dabl Jokića u porazu - Denver je na ivici

Košarkaši Denver Nagetsa nastavili su s toplo-hladnim partijama u NBA ligi.

Naš Nikola Jokić nije uspio u paru sa Džamalom Marejom da spriječi poraz od Vašingtona. Rezultat je bio 112:110.

Srpski centar je za oko 38 minuta na terenu postigao 24 poena, imao 11 skokova, sedam asistencija, dvije blokade, te po jednu ukradenu, odnosno izgubljenu loptu.

Denver je imao prednost na oko pet minuta do kraja, ali su Bredli Bil i Rasel Vestbruk uspjeli da preokrenu.

Zanimljivo, posljednji koš na meču postigao je Majkl Porter junior na minut i 15 sekundo do kraja.

Promašivali su u završnici Marej, Kampaco dva puta i to je značilo da Nagetsi neće moći da izbjegnu 15. poraz.

Trenutno su osmi na Zapadu, na ivici plej-ofa, sa tri pobjede više od Memfisa, ali i četiri meča više.

Od Jokića je efikasniji bio samo Džamal Marej sa 34 poena, a imao je i po šest skokova i asistencija.

Ipak, tim iz prijestonice je imao više raspoloženih igrača. Najbolji je bio Bredli Bil sa 34 poena, uz po četiri asistencije i skoka.

Hačimura je dodao 20, dok je Vestbruk ostvario tripl-dabl, 16 poena, 10 skokova i isto toliko asistencija.

Deni Avdija je za oko dvadesetak minuta na parketu imao po dva poena i skoka, te jednu asistenciju.

Utakmica je bila manje-više neizvjesna, nisu se mnogo rezultatski odvajali, a najveću prednost imali su Vizardsi u drugoj četvrtini, +12.

Vašington je u posljednjem kvartalu odbio nalet Denvera i ostvario 12. pobjedu, što im je dovoljno za 12. mjesto na Istoku.

Narednu utakmicu igraju protiv Minesote, dok će se Denver sastati s Oklahomom.