Dabl-dabl Nurkića u porazu Blejzersa od Hjustona

Košarkaši Roketsa pobijedili su u Toyota Centru u Hjustonu ekipu Portland Trejl Blejzersa rezultatom 111:103.

Roketsi su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza te se ujedno revanširali Blejzersima za poraz u prvom dijelu sezone. Gosti su još jednom potvrdili da su potpuno drugačija ekipa kada igraju kući i van svog parketa.

Čitavo prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a Blejzersi su na odmor otišli sa svega tri poena prednosti. Ipak, u nastavku su Roketsi uspjeli preokrenuti i u zanimljivoj zadnjoj četvrtini ipak slomiti goste i doći do pobjede.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Harden s 29 poena, a Gordon je dodao 14. Lilard je postigao 34 poena za Blejzerse, Mekollum 22, a bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je ostvario novi duble-duble učinak.

Nurkić je na parketu proveo 32 minute i za to vrijeme imao 15 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Roketsi su ostali tek na 14. mjestu Zapadne konferencije, dok su Blezersi na osmoj poziciji.