Denver pobijedio Golden Stejt, dabl-dabl Jokića

​Košarkaši Denvera pobijedili su u gostima favorizovani Golden Stejt sa 89:86, uz dabl-dabl učinak Nikole Jokića.

Srpski centar je za 35 minuta na terenu postigao 22 poena, ostvario 18 skokova i pet asistencija.

Na poluvremenu Denver je vodio sa 24 koša prednosti, ali je u nastavku popustio, pa je pobjedu u finišu meča obezbjedio blokadom Jokića u posljednjem napadu domaćina, koji je potom promašio i šut za tri poena za izjednačenje.

Kod Golden Stejta najefikasniji je bio Stef Kari, koji je za 39 minuta postigao 23 koša i postao prvi igrač u istoriji NBA lige koji je postigao 3.000 trojki.

Denver sada ima 17 pobjeda i 16 poraza, dok je Golden Stejt na 27 pobjeda i sedam poraza.