Košarka

Derventa prvi šampion turnira u fidžital košarci, slijedi put u Dubai

Derventa prvi šampion turnira u fidžital košarci, slijedi put u Dubai
Foto: Ustupljena fotografija | Derventa prvi šampion turnira u fidžital košarci, slijedi put u Dubai

​Ekipa „Derventa Phygital“ upisala se u istoriju kao prvi šampion fidžital košarke u Bosni i Hercegovini, osiguravši plasman na Svjetsko prvenstvo u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Na turniru organizovanom u Derventi od strane eAdriatic League, Derventa je u finalu savladala ekipu Voždovac iz Srbije ukupnim rezultatom 33:28. Derventa je do pobjede stigla prekretom u basketaškom dijelu nakon zaostatka u gejming dijelu gdje je bilo 16:19 za Voždovac. Nagrade pobjednicima je uručio pokrovitelj turnira, gradonačelnik Dervente Igor Žunić.

Za Derventu Phygital su nastupili Nikola Nedinić, David Maksimović, Kristijan Vetmić i Jovan Kalanj, koji su svojim umijećem u oba segmenta igre – virtualnom i fizičkom – osigurali trijumf.

Rezultati Dervente kroz turnir:

Derventa Phygital - Cerex 39:13

Derventa Phygital - Team Kobe 35:22

Derventa Phygital - Team Kobe (1/2 finale) 32:20

Derventa Phygital - Voždovac (finale) 33:28

Put u Dubai kao dodatni motiv:

Osim titule prvog šampiona fidžital košarke u BiH, ekipa Dervente osvojila je i vrijednu novčanu nagradu od 1500 KM, kao i priliku da predstavlja Bosnu i Hercegovinu na finalnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Dubaiju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Oglasi

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije