Detroit savladao Indijanu, Golden Stejt Minesotu

Tanjug

Srpski košarkaški reprezentativac Boban Marjanović drugi put u sezoni zaigrao je i sa devet poena iskoristio šansu u pobjedi Detroita nad Indijanom 114:97 u nastavku NBA lige.

Za samo osam minuta visoki centar uspeo je da ostvari odličan učinak, šutirao je 3/4 iz igre, dodavši četiri skoka iasistenciju.

Pistonsi su osmi put slavili na krilima Tobijasa Herisa sa 23 pogotka i dabl-dabla Andrea Dramonda - 14 poena i 21 uhvaćenu loptu.

Aktuelni šampion NBA lige Golden Stejta savladao je Minesotu Nemanje Bjelice 125:101.

Bjelica je za 14 minuta upisao tri poena, skok i asistencije, uz pogođenu trojku i tako ostao procentualno najbolji trojkaš najjače lige na svijetu sa 59,3 odsto.

Voriorse, bez povrijeđenog Kevina Durenta, do devetog trijumfa vodili su Klej Tompson sa 28 i Stefon Kari sa 22, dok je kod Minesote najefikasniji bio Endrju Vigins sa 17 poena.