Dončić isključen, Dalas ubjedljiv protiv Klivlenda

Košarkaši Dalasa lako su i ubjedljivo savladali Klivlend u gostima rezultatom 124:97, u meču u kojem je Luka Dončić isključen, a Boban Marjanović dobio priliku u finišu. Lejkersima važna pobjeda protiv Finiksa - 123:110, Pokuševskom 13 poena u porazu.

Poslije svega dva minuta igre u drugom dijelu meča Dončić je bio u duelu s Kolinom Sekstonom, u kojem ga je udario rukom ispod pojasa i nakon gledanja snimka sudije su odlučile da mu dodijele namjeran faul druge kategorije i pokažu put u svlačionicu.

Do tada je i ove sezone fantastični kombo-bek i prva zvijezda Dalasa zabilježila 15 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je Sekston meč završio sa 24 poena na svom kontu i bio najefikasniji igrač tima iz Ohaja.

U odsustvu Dončića istupili su Tim Hardavej džunior sa 25, te Džoš Ričardson sa 20 poena, a šansu od trenera Rika Karlajla na ovom susretu dobio je i srpski gorostas Boban Marjanović.

Bobi je na parketu "Roket Mortidž fild hausa" proveo nešto manje od pet minuta, i iskoristio ih je da postigne sedam poena i uhvati dvije lopte.

Ovom pobjedom Dalas je došao do skora 40-28 i zauzima peto mjesto na Zapadu sa pobjedom više od Portlanda (39-29) i dvije više od Los Anđeles Lejkersa (38-30), koji su zahvaljujući sjajnoj partiji Entonija Dejvisa od 42 poena, 12 skokova, pet asistencija i po tri blokade i uhvaćene lopte došli do veoma važne pobjede nad Finiksom od 123:110.

U posljednjem meču večeri Sakramento je ubjedljivo (najubjedljivije u istoriji nove Golden1 dvorane) savladao Okalhomu - 126:98.

Čak osmorica igrača Kingsa bilo je dvocifreno, a najviše su (po 18 poena) postigli Mo Harkles i Terens Dejvis.

Srpski univerzalac u redovima Tandera Aleksej Pokuševski je za 26 minuta u igri postigao 13 poena, podijelio pet uspješnih dodavanja i uhvatio dvije lopte.