Drama u "Stožicama" pripala Zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde slavili su trijumf u derbiju 17. kola ABA lige nad ekipom Cedevite Olimpije rezultatom 83:82 (28:28, 15:15, 22:21, 18:18).

Meč u ljubljanskim "Stožicama" bio je veoma neizvjestan od početka do kraja, a rješen je unutar posljednjih pola minuta.

Zapravo, Zvezda je imala -5 na dva minuta prije kraja trojkom Jogija Ferela, ali je trojkama Nikole Ivanovića i Ostina Holinsa to uspjela da nadoknadi.

Potom je u junaka crveno-belih izrastao upravo Ivanović, koji do posljednjeg minuta nije mogao ništa da pogodi, a onda je iznudio faul na sedam sekundi prije kraja i ubacio oba penala za pobjedu.

U posljednjem napadu Ferel je šutirao trojku i promašio je, pa je Zvezda ostala na samo jednom porazu i 14 pobjeda u regionalnom takmičenju.

Cedevita Olimpija je sada na skoru 9-6, prenosi B92.