Džejms slavio protiv Dončića pa ga obradovao poklonom

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobijedili su Dalas Maverikse rezultatom 114:113.

Lejkersi su se tako napokon vratili na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza, dok su Maveriksi u velikoj krizi jer su upisali peti uzastopni poraz.

Domaći su fantastično ušli u meč i već nakon prve dionice imali su prednost od velikih 17 poena razlike. Tu su prednost održavali sve do posljednje četvrtine kada su se gosti probudili i umalo došli do velikog preokreta. Na kraju su Lejkersi u super uzbudljivoj završnici ipak uspjeli da slave.

Lebron Džejms je bio najbolji na parketu sa 29 poena, šest asistencija i pet skokova, a Dalasu nije pomoglo ni 40 kombinovanih poena koje su postigli Metjus i Barns.

Dončić je za 28 minuta u igri upisao 14 poena, pet skokova i sedam asistencija, a nakon utakmice Slovenac se pohvalio dresom koji mu je poklonio Lebron, prenosi "Klix.ba".