FIBA odlučila: Srbija i Belgija nastavljaju meč večeras u 19 sati

Međunarodna košarkaška federacija (FIBA) saopštila je da će prekinuta utakmica evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Srbije i Belgije biti nastavljena večeras u 19 sati u Nišu.

Utakmica je sinoć prekinuta poslije samo dva minuta igre pri rezultatu 6:3 za goste zbog nestanka struje.

Organizatori su pokušali da riješe problem, nekoliko puta se činilo da su blizu, potom su "restartovali" cijeli sistem, ali je poslije tačno sat pauze donesena odluka da se meč odloži za danas.

"Meč evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Srbije i Belgije, koji je održan 3. jula u Nišu, prekinut je zbog tehničkih problema vezanih za rasvjetu u dvorani. Utakmica će biti nastavljena 4. jula od 19 časova sa preostalih 7 minuta i 54 sekunde na satu u prvoj četvrtini i rezultatom 6:3 za Belgiju", saopšteno je na zvaničnom Twitter nalogu FIBA.

Međutim, prema nezvaničnim informacijama koje je sinoć prenio Sport klub, Belgijanci ne žele da igraju danas, što bi značilo da bi meč mogao da bude registrovan 20:0 u korist Srbije.