Hezonja i Musa donijeli novu titulu Realu

Košarkaši Real Madrid potvrdili su svoju dominaciju u Endesa ligi pošto su ubjedljivo, sa 3:0 u seriji, savladali Mursiju.

Za Madriđane, ovo je 15. titula šampiona Španije, a poslije dva trijumfa na domaćem terenu sa 84:73 su bili uspješni i u gostima.

Mursia je pružila jak otpor u drugoj utakmici, a fantastično je otvorila i treći susret, a na poluvremenu je imala prednost 40:32.

Ipak, u trećoj četvrtini, Real Madrid je dominirao i pogodio devet od prvih deset šuteva iz igre, uključujući četiri trojke preko Marija Hezonje i Muse, što je preokrenulo rezultat u njihovu korist sa 66:56 pred posljednju četvrtinu, prenosi "Telegraf".

Mursia je uspjela da smanji zaostatak na pet poena sredinom posljednjeg perioda, ali su Hezonja i Musa ponovo preuzeli kontrolu nad igrom za Real Madrid, osiguravši 13 poena prednosti koje su bile dovoljne za konačnu pobjedu.

Najzaslužniji za trijumf bili su Džanan Musa sa 18 poena i Mario Hezonja sa 17 poena. Dilan Enis je predvodio Mursiu sa 18 poena.