Reprezentacija Srbije zvanično je krenula put Evropskog prvenstva, a atmosfera pred smotru najboljih evropskih selekcija dostiže usijanje.
"Orlovi" će biti smješteni u Rigi, gdje će se igrati i eliminaciona faza takmičenja - što znači da će izabranici Svetislava Pešića imati priliku da se od prvog dana naviknu na teren koji će kasnije odlučivati o medaljama.
Međutim, ono što je posebno obilježilo ispraćaj jeste pravi srpski ritual – radnik sa aerodroma "Nikola Tesla" došao je na originalnu ideju da za srpskim košarkašima prospe vodu pred polazak i da se nakon toga prekrsti.
Prosipanje vode za sreću igračima Srbije na beogradskom aerodromu Nikola Tesla pred put na #EuroBasket pic.twitter.com/5aLQqHirnk
— Flouter (@FlouterNET) August 25, 2025
Tradicija kaže: "da sve teče lako i glatko, baš kao voda", a upravo tu poruku ponijeli su i Jokić, Bogdanović i ostatak ekipe na putu ka Rigi.
Srpski reprezentativci imaće ogromnu podršku nacije i jedno je sigurno - Srbija vjeruje da će se ovaj put tradicija i "prosipanje vode" pretočiti u medalju.