Igokea deveti put šampion BiH

Košarkaši Igokee osvojili su deveti naslov prvaka BiH nakon večerašnje pobjede nad banjalučkim Borcem.

Tim iz Laktaša je u trećoj utakmici finalne serije nakon produžetka pobijedio Borac rezultatom 89:83 i s ukupnih 3-0 došao do nove titule prvaka.

Iako je izgledalo da večeras neće imati problema, domaći su u drugom poluvremenu dozvolili Borcu da se vrati i odvede meč u dodatnih pet minuta.

U produžetku su "Igosi" pak pokazali da su u ovom trenutku kvalitetniji tim i uspjeli da dođu do trijumfa.

Najefikasniji u ekipi Igokee bili su Brajant Kroford sa 34 poena i Stefan Đorđević sa 15 poena.

Kod Banjalučana Jan Rebec ubacio je 24 poena, aa pratio ga je Aleksandar Langović sa 23 koša.