Košarkaši Igokee upisali su večeras pobjedu u prvoj utakmici polufinala plej-ofa za Prvenstva Bosne i Hercegovine.
Igosi su u dvorani Borik u Banjaluci opravdali ulogu favorita i ubjedljivo savladali Borac rezultatom 96:75 (26:25, 22:14, 29:18, 19:18)
Banjalučani su zahvaljujući raspoloženom Vuku Boškoviću koji je postigao 14 poena u prvih deset minuta utakmice imali rezultatski priključak, ali je u nastavku Igokea pokazala snagu.
Treći period igre Igosi su okončali sa plus 20 poena, pa do kraja meča nije bilo puno dilema.
U taboru domaćih Bošković je meč završio sa 17. Pratio ga je Boris Dragojević sa 13, koliko je sakupio i Srđan Gavrić.
Bolji od ostalih u taboru gostiju bili su Vojin Ilić sa 17. Boriša Simanić meč je završio da 16,poena, a Brajs Džouns sa 13.
Druga utakmica Igokee i Borca igra se u u subotu u Laktašima.