Igokea pobjedom zauzela prvu poziciju, Partizan bez plej-ofa u ABA ligi

Košarkaši Partizana izgubili su večeras od Igokee 83:75 u 18. kolu ABA lige u hali sportova "Ranko Žeravica".

"Crno-bijeli" su upisali 10. poraz u sezoni, četvrti u nizu, dok je Igokea zabilježila 14. trijumf i drži prvu poziciju na tabeli regionalnog takmičenja.

Igokea je tokom cijelog prvog dijela bila bolji rival, imala i dvocifrenu prednost, a u drugi dio meča ušla je sa plus sedam.

Nastavak je donio bolje izdanje Partizana, pripala mu je treća dionica 26:21, u jednom trenutku je i poveo, ali je u posljednjih 10 minuta ušao sa zaostatkom od jednog poena.

Ekipa Dragana Bajića četvrtu četvrtinu otvorila je serijom od 7:0 i nije dozvolila poene domaćinu skoro puna četiri minuta.

Tomas je držao Partizan u igri, Jošilo i Karmajkl održavali su prednost gostiju, Igokea u posledih 48 sekundi imala rezultat na svojoj strani 81:75, a tačku na susret i pobedu gostiju stavio je Jošilo.