Košarkaši Igokee prvi su finalist košarkaškog Kupa "Mirza Delibašić".
Završmi turnir Kupa "Mirza Delibašić" počeo je danas u Areni Gradiška.
Igokea je u prvom polufinalu bila bolja od ekipe Širokog rezultatom 75:58. Igokea je vodila tokom cijelog meča i opravdala ulogu favorita.
Najbolji u pobjedničkom timu bio je Boriša Simanić sa 15 poena. Pratio ga je Terel Niko Karter sa 12 poena. U ekipi Širokog bolji od ostalih sa 19 poena bio je Jan Rebec.
U drugom polufinalu od 20.00 sati igraju Orlovik i branilac naslova Bosna.
Finalni meč je sutra od 18 sati.