Igokea slavila protiv Zrinjskog

Košarkaši Igokee slavili su u Mostaru protiv Zrinjskog rezultatom 89:72 i tako se odvojila na vrhu prvenstva BiH.

Tako je ekipa iz Laktaša je u samo dva dana uspješno prošla dva gostovanja. Ranije su bili bolji od Čapljine.

Zrinjski je pružio otpor samo u prvih 10 minuta nakon toga su gosti stekli prednost koju su čuvali do kraja utakmice. Sredinom treće četvrtine Igokea je imala i plus 20 na svom kontu.

Jakom odbranom imali su gosti puno više ukradenih lopti 14-5 koje su koristili da dođu do laganih poena.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Sava Lešić sa 19 dok je Kinan Evans ubacio poen manje.

Tihomir Vranješ je imao 15, a Jure Gunjina 14 poena za Mostarce.