Igokea trijumfom protiv Rige završila evropsku sezonu

Košarkaši Igokee su se trijumfom oprostili od ove sezone u FIBA Ligi šampiona, pošto su u posljednjem kolu Top 16 faze bili bolji na svom terenu od letonske VEF Rige rezultatom 64:58.

Mnogo bolje su "Igosi" odigrali prvo poluvrijeme utakmice, koje su riješili u svoju korist rezultatom 34:20, primivši u prvoj četvrtini svega osam poena.

Popustili su u nastavku, što je Riga iskoristila i na kraju ublažila poraz, pa je izgubila sa pristojnih šest poena razlike.

Najbolji u Igokei bio je Džeki Karmajkl sa 12 poena, poen manje je ubacio Darko Talić, dok je deset poena postigao Dalibor Ilić.

U redovima Rige je najefikasniji bio Ajzea Pinjeiro sa 16 poena, a Kristers Zoriks je dodao deset poena.

U drugoj utakmici šestog kola, u dvoboju španskih timova Tenerifa i San Pablo Burgosa, slavio je ubjedljivo tim sa Kanarskih ostrva rezultatom 89:60 i oba tima su prošla u samu završnicu Lige šampiona.