Irving rekordom karijere vodio Netse do pobjede protiv Orlanda

Košarkaši Bruklina ubjedljivo su pobijedili Orlando sa 150:108 na gostovanju, uz fenomenalnu partiju Kajrija Irvinga.

Irving je Netse do 36. trijumfa u sezoni predvodio sa nevjerovatnih 60 poena, što mu je rekord karijere, ali ujedno i rekord franšize, a uz sve to zabilježio je još šest skokova i četiri asistencije za 35 minuta igre.

Košarkaš Bruklina, koji je u prvom poluvremenu ubacio 41 poen, ujedno je izjednačio najbolji učinak u NBA ligi ove sezone samo dva dana nakon što je košarkaš Minesote Karl Entoni Tauns imao isti učinak.

Ispratio ga je Kevin Durent sa 19 poena, a Peti Mils je dodao tri poena manje.

Kod Orlanda istakao se Kol Entoni sa 19, dok je na jedan manje stao Vendel Karter.

Rezultati: Indijana- Memfis 102:135, Orlando - Bruklin 108:150, Majami - Detroit 105:98, Nju Orleans - Finiks 115:131.