Jokić nastavio pobjedničku seriju i protiv Indijane

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je da sjajnom igrom predvodi tim Denvera i novim najefikasnijim učinkom na meču ključno doprinio pobjedi nad Indijanom sa 125:118 u Indijanapolisu. Jokiću je samo jedno dodavanje zafalilo za novi tripl-dabl učinak, pa je meč završio sa 37 poena uz 13 skokova i devet dodavanja.

Denver je, predvođen Jokićem, odlično počeo meč na gostovanju, preuzeo inicijativu i poveo sa dvocifrenom prednošću već u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaćini su uspjeli da naprave obrt, nadoknade čak dvocifren zaostatak i dođu do minimalnog vođstva.

Ali onda je u odlučujućoj četvrtini, u kojoj je propustio prva četiri minuta igre, Nikola Jokić pokazao zašto je prvi favorit za osvajanje novog MVP priznanja i obezbijedio pobjedu svom timu koja im osigurava petu poziciju na tabeli.

Nikola Jokić je bio najefikasniji igrač završivši 18. utakmicu u sezoni sa 30 i više postignutih poena, a imao je odličnu podršku od Hajlenda, koji je postigao 20 poena i Bartona koji je upisao dva manje.

U redovima poraženog tima najefikasniji su bili Hild sa 20, Tejlor sa 18 i Bitadze sa 17 poena.

U sinoćnom prvom meču na gostovanju je slavio i Dalas nad Klivlendom sa 120:112, a opet ih je predvodio Luka Dončić.

Na gostovanju je slavio i Majami nad Bostonom sa 106:98, Šarlot nad Njujorkom sa 114:125 i Sakramento nad Hjustonom sa 118:121.

A u duelu Atlante sa Oklahomom i srpskih internacionalaca Bogdana Bogdanovića s Aleksejem Pokuševskim slavo je Bogdanović jer je Atlanta je bila ubjedljivo bolja sa 136:118.