Kalinić i Volters vodili Zvezdu do pobjede protiv Uniksa

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras Uniks 84:77 na gostovanju u 26. kolu Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića u četvrtoj dionici prelomili su meč u svoju korist, iako su tokom utakmice nekoliko puta imali vođstvo.

"Crveno-bijeli" sada imaju skor od devet pobjeda i 14 poraza, dok je Uniks na učinku 13-11.

Najefiksniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Kalinić sa 20 poena i šest asistencija, Nejt Volters se dodao 19 poena uz četiri skoka, dok je dvocifren bili Luka Mitrović i Ostin Holins sa po 10 koševa.

U ekipi Uniksa najbolji je bio Mario Hezonja sa 18 poena.

"Crveno-bijeli" meč su otvorili serijom od 9:0, Uniks je u jednom momentu prišao na dva poena zaostatka, ali je Zvezda ponovo uzvratila i poslije 10 minuta imala je dvocifrenu prednost (22:11).

Nastavak je donio veliku borbu, gosti su održavali prednost, Uniks stalno pretio, ponovo prišao na koš zaostatka (29:27).

Zvezda je sve do finiša prvog poluvremena čuvala vođstvo, ali su domaćini serijom od 6:0 uspjeli da u drugo poluvrijeme uđu izjednačenim rezultatom (43:43).

Egal je viđen i u trećoj dionici, ali je Uniks u odlučujućih 10 minuta ipak ušao sa prednošću od dva poena (65:63).

Sredinom posljednjeg dijela izabranici Dejana Radonjića uspjeli su da se odlijepe na plus sedam, sa tri vezane trojke Voltrersa, Kalinića i Ostina.

To je bio ključni trenutak i Zvezda je na kraju slavila sa 84:77.