Klajburn trojkom uz zvuk sirene srušio Fener (VIDEO)

Košarkaši Anadolu Efesa oporavili su se od teškog poraza i napravili brejk u polufinalu Superlige Turske.

Fenerbahče je u "Ulker Sports Areni" poražen 92:90 i sada je 1-1 u seriji.

Totalna ludnica viđena je u posljednjem kvartalu sjajne utakmice.

Mirisalo je da se gostima može dogoditi nova katastrofa, makar tokom prvog poluvremena. Razlika je dosta dugo iznosila i maksimalnih plus 13 , međutim Efes je nizom od 12:4 okončao prvi dio meča i spustio zaostatak na pet poena.

Druga pjesma se pjevala u nastavku, na samom startu Efes je preokrenuo, ali rezultasku klackalicu gledali smo sve do prvih minuta posljednje dionice kada je gost stigao do prednosti od 77:64.

Uspio je nekako tim Dimitrisa Itudisa da unese dozu neizvjesnosti pred posljednji minut. I pored toga, činilo se da je sve gotovo kada je trojku za 89:82 pogodio Klajburn na 25 sekundi prije kraja, ali tako nije mislio Fenerbahče.

Dvije brze trojke pogodili su domaći košarkaši, drugu nakon izgubljene lopte rivala. Potom je na šest sekundi do kraja novu grešku Efesa zakucavanjem kaznio Hejs-Dejvis pa je Fener čak imao i pobjedu u džepu.

Tada je na scenu stupio vrlo raspoloženi Klajburn, ubacio nemoguću trojku za pobjedu i izjednačio rezultat u seriji.

Podsjećamo, Fenerbahče je prvi meč riješio u svoju korist 108:66. Serija se sada seli u halu "Sinan Erdem", gdje će prvi od dva meča biti odigran u srijedu. Pobjednik serije biće tim koji prvi dođe do tri pobjede.