Košarkaši Bosne plasirali su se u finale Kupa 'Mirza Delibašić'.
Studenti su u večeras u utakmici polufinala završnog turnira koji se igra u Gradišci pobijedili ekipu Orlovika iz Žepča rezultatom 69:58 i zakazali finalni ogled sa Igokeom.
Bosnu je na putu do pobjede predvodio Vest sa 13 poena. U redovima Orlovika bolji od ostalih bio je Delić sa 18 poena.
Bosna brani naslov pobjednika Kupa, a sutrašnje finale protiv Igosa igra se od 18 časova.
Igokea je ranije danas u prvom polufinalnom meču pobijedila Široki sa 75:58.