Košarkaši Partizana slavili u Istanbulu

Košarkaši Partizana ostavraili su pobjedu u Istanbulu u meču 29. kola Evrolige, savladavši Anadolu Efes (97:84).

Po četvrtinama je bilo: 23:11, 14:28, 27:24, 20:34.

Bila je ovo sjajna partija izabranika trenera Željka Obradovića, koji su ostvarili 16. trijumf u najjačem klupskom takmičenju "Starog kontinenta", i uz 13 poraza nalaze se čvrsto među osam ekipa koje vode u razigravanje, trenutno su šesti.

Iako je bila oscilacija, pogotovo na samom početku meča, koju su Turci dobili sa +12, vrlo brzo je Partizan uhvatio ritam i već do poluvremena vratio stvari u egal. Dominantni su bili gosti u posljednjoj četvrtini, koju su ubjedljivo riješili u svoju korist i tako ostvarili jednu od najznačajnijih pobjeda u tekućoj sezoni.

Kod Partizana najefikasniji je bio Panter sa 19 poena, a odlično su ga pratili Lesor sa 17, te Le Dej i Naneli sa po 16 poena. Kod Efesa bolji od ostalih bili su Klajburn sa 22, odnosno Brajan sa 16 poena, a srpski reprezentativac Vasilije Micić sakupio je 15 poena.

Košarkaši Crvene zvezde sutra gostuju Barseloni, u meču koji počinje u 20.30 časova.