Krka iznenadila Budućnost

Košarkaši Budućnosti doživjeli su neočekivani poraz u Novom Mestu od Krke (69:64) u posljednjem meču 12. kola ABA lige.

Izabranici Aleksandra Džikića odigrali su vjerovatno najlošiji meč ove sezone i domaći košarkaši su zasluženo došli do velikog trijumfa.

Budućnost je od starta igrala ispod nivoa, postigla je samo pet poena i tim iz Slovenije vodio je sa 18:5 poslije prvih deset minuta igre.

Ekipa iz Podgorice uspjela je da se vrati u završnici meča, međutim Jure Balažič pogodio je veoma važan šut na tri minuta do kraja kojim je Krka otišla na +8, 67:59.

Budućnost je uspjela da odbrani nekoliko napada i dođe do važnih pogodaka, ali to nije bilo dovoljno da se pobijedi Krka u Novom Mestu.

Šampion ABA lige očajno je šutirao iz igre (19/60), a pogotovo sa linije za slobodna bacanja. Izveli su čak 35, a pogodili svega 20.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Lapornik sa 12 poena, Đapa je ubacio 11, odnosno Balažič 10. Kod Budućnosti Popović je ubacio 16, dok su po 12 postigli Džekson, Klark i Bitadze.