Majami gazi, Milvoki postigao samo 79 poena

Ekipa Majami Hita nalazi se u najboljoj formi od svih NBA timova u ligi, što su pokazali i u meču sa Milvokijem koji su dobili sa 97:79.

Izabranici Erika Spolstre zabilježili su sedmu pobjedu zaredom, a 15 u 18 utakmica.

Baksi su tokom cijelog prvog poluvremena imali prednost na svojoj strani, međutim presudna četvrtina biće treća.

Ekipa sa Floride je ovaj period igre dobila sa 30:16 i time praktično riješila pitanje pobjednika.

U posljednjoj dionici su samo završili posao i time došli do 25. trijumfa u sezoni. Majami je četvrti na istoku sa samo jednim porazom više od trećeg Klivlenda.

Sa druge strane, Milvoki se nalazi u nešto lošijoj formi. Nalaze se na osmom mjestu sa skorom od 22/20.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Goran Dragić sa 25 poena, dok je Vajtajd imao dabl-dabl, 15 poena i 10 skokova.

Janis Adetokumbo postigao je 22 poena za Bakse, dok je Midlton ubacio 16, ali uz očajan šut iz igre 3/16.

'Vukovi' ubjedljivi portiv Portlanda, skromni Bjelica

Košarkaši Minesote Timbervulvsa pobijedili su Portland Blejzerse na svom parketu rezultatom 120:103, uz skroman učinak Nemanje Bjelice.

Srpski košarkaš je za 19 minuta na parketu postigao pet poena (dva od četitri šut iz igre, jedan od dva za tri), pet skokova, uz jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte.

Gosti su vodili na startu meča, da bi domaćini preokrenuli u drugom kvartalu i potom rutinski došli do ubjedljive pobjede.

To je bio peti trijumf 'Vukova', koji su sada četvrti na Zapadu sa skorom 20-16, dok je Portland osmi (22-21).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džimi Batler sa 24 poena, uz pet skokova i četiri asistencije, a pratili su ga Džef Tig sa 22 poena i osam dodavanja, Kar-Entoni Tauns sa 20 poena i 11 skokova.

Kod Blejzersa se istakao Demijen Lilard sa 21 poenom, osam asistencija i šest skokova, dok su po 18 poena postigli Pet Konaton i Si Džej Mekolum.