Marjanović blizu dabl-dabla, Pokuševski se povrijedio

U noći između nedjelje i ponedjeljka odigrano je osam utakmica u NBA ligi, a na parketima su bila dvojica srpskih košarkaša.

Boban Marjanović je sa Dalas Maveriksima poražen rezultatom 111:99 od Sakramento Kingsa, što je treći poraz od istog tima u posljednjih 15 dana.

Srpski centar je odigrao 12 minuta i bio je blizu dabl-dabla sa osam poena i sedam skokova.

Svojoj statistici dodao je i jednu ukradenu loptu i blokadu.

Luka Dončić je ponovo bio košgeterski raspoložen, ubacio je 30 poena, ali mu to nije mnogo vrijedilo.

U finišu je dobio drugu tehničku grešku i bio je izbačen iz utakmice.

Što se tiče Kingsa, Hild je imao 27, Bagli 23, Holms je dodao 17, Rajt 14 i Haliburton 11.

Aleskej Pokuševski odigrao je samo deset minuta meča u kom je njegova Oklahoma poražena od Finiksa rezultatom 123:120.

Srpski košarkaš je povrijedio koljeno još u prvom poluvremenu, ali je nastavio da igra pod bolovima.

Ipak, u drugom poluvremenu se nije vraćao na parket zbog kontuzije koljena.

Do tada je ubacio četiri poena i imao dvije asistencije.

Devin Buker je vodio Sanse do trijumfa sa 32 poena, Krejg je imao 18 poena i 10 skokova, Pol 18 poena i 11 asistencija, dok je Bridžis meč završio sa 17.

U ekipi Oklahome Bazli je imao 19 poena, Maledon jedan manje, po 15 su donijeli Vilijams i Džerom, dok su Robi i Dek imali po 10.

Za kraj, valja istaći da Nemanja Bjelica ponovo nije igrao u pobjedi Majamija nad Šarlotom rezultatom 121:111.

NBA, nedjelja na ponedjeljak:

Milvoki – Bruklin 117:114 Boston – Portland 119:129 Šarlot – Majami 111:121 Dalas – Sakramento 99:111 Hjuston – Njujork 97:122 Oklahoma – Finiks 120:123 San Antonio – Filadelfija 111:113 *poslije produžetka Los Anđeles – Toronto 114:121