Marjanović odličan, Bogdanović solidan

Košarkaši Golden Stejta savladali su Detroit u gostima sa 102:98, a veoma dobro izdanje imao je srpski centar Boban Marjanović.

Odigrao je tek šesti meč ove sezone i dobio je daleko najveću minutažu – za 14 minuta na parketu imao je učinak od 10 poena, 4 skoka i 1 asistencije.

Voriorsi su igrali bez Stefa Karija, gubili su na poluvremenu, ali su dobili treću dionicu sa 31:17 i na kraju su rutinski slavili 21. pobjedu u sezoni i prvi put u istoriji franšize imali su šest vezanih pobjeda u gostima.

Fantastičan je bio Kevin Durent sa 36 poena, 10 skokova i 7 asistencija, a Tompson je dodao 21 poen, 4 skoka i 5 asistencija. U sastavu Pistonsa Bredli je imao 25, a Džekson 16 poena.

Pobjedu i to 14. u sezoni ostvario je Denver koji je i četvrti uzastopni put igrao bez povrijeđenog Nikole Jokića. Srpski centar uskoro se vraća na parket, ali su Nagetsi i bez njega lagano savladali Orlando sa 103:89.

Farid je imao 20 poena i 10 skokova, 19 je dodao Barton, a 18 Mudiej. Kod domaćina, Nikola Vučević je imao 21 poen i 17 skokova, a 21 poen ubacio je i Simons.

Da je 13 nesrećan broj uvjerio se Klivlend koji je izgubio u Indijani sa 106:102, pa je zaustavljen na upravo 13 uzastopnih pobjeda.

Kavsi su gubili tokom cijele utakmice, u finišu su prišli na -2, ali su Oladipo i Džozef odbili taj nalet i nanijeli finalisti osmi poraz u sezoni.

Oladipo je završio sa 33 poena, 8 skokova i 5 asistencija, 15 poena ubacio je Tarner, a 10 Bogdanović. Džejms je imao 29 poena, 10 skokova i 8 asistencija, a Lav je dodao 20 poena i 7 skokova.

Košarkaši Sakramenta savladali su Nju Orleans u gostima poslije produžetka rezultatom 116:109 posle preokreta, uz solidno izdanje Bogdana Bogdnovića.

Srpski bek odigrao je 25 minuta i imao učinak od 8 poena (4-9), 2 asistencije 1 skoka, 4 ukradene i 3 izgubljene lopte.

Sakramento je na volšeban način stigao do trijumfa s obzirom da nijednom tokom drugog poluvremena nije imao vođstvo.

Ipak, Badi Hild je trojkom izborio produžetak u kojem su Kingsi došli do osme pobjede u sezoni. Fantastičan je bio Zek Rendolf koji je u direktnom duelu sa Bugijem Kazinsom imao 35 poena i 13 skokova, a Hild je dodao 18 poena i 7 skokova.

Kazins je završio sa 38 poena i 11 skokova, a Dejvis je dodao 18 poena i 6 skokova.

Toronto je bio bolji od Memfisa u gostima sa 116:107 i sada ima skor 16-7. Ponovo je DeRozan bio najbolji sa 26 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a Ibaka je dodao 21 poen i 2 skoka. U domaćem sastavu Tajrik Evans imao je 27 poena, a Mark Gasol 20 uz 7 skokova.

Pobjedu na svom parkeru ostvario je Milvoki koji je savladao Dalas sa 109:102 i to je 14. pobjeda Baksa u sezoni. Janis Adetokumbo ubacio je 27 poena uz 11 skokova, Midlton je dodao 31, a Bledso 24 poena.