Mega održala čas Partizanu: Igraće se majstorica za finale

Košarkaši Mege izborili su majstoricu polufinala Košarkaške Superlige Srbije pošto su u drugom meču savladali Partizan rezultatom 92:88.

Izabranici Marka Baraća su potpuno nadigrali tim Željka Obradovića, posebno u drugom poluvremenu gde su im držali čas košarke, kako u odbrani, tako i u napadu.

Na taj način je Mega izjednačila rezultat u seriji na 1-1.

Odlučujući susret za plasman u finale, gdje već čeka Crvena zvezda, igraće se u četvrtak uveče u ’’Beogradskoj areni’’.

Partizan je bolje otvorio meč i već u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednost. Tačnije +12 i sa 28 postignutih poena za 10 minuta delovalo je da sve funkcioniše sjajno.

Sredinom trećeg perioda domaćin je preokrenuo na 52:51, a pred posljednju četvrtinu je vodio sa 67:62. Mega se odvojila na 87:76, pa je Partizan prišao na 88:83. Imao je Partizan nekoliko šuteva za izjednačenje, ali nisu pogodili. Nakon poena Mege za 90:85, Džejlen Smit je smanjio na 90:88, ipak na kraju je Filip Jović postavio konačnih 92:88.

Džejlen Smit je sa 17 poena bio najefikasniji, a na drugoj strani Filip Jović je imao 14 poena.