Mornar prekinuo decenijsku dominaciju Budućnosti u CG

Košarkaši Mornara novi su šampioni Crne Gore, pošto su sa 3:1 u seriji savladali Budućnost.

U posljednjem, četvrtom, meču Barani su slavili sa 75:63 i tako potpuno zasluženo došli do naslova šampiona države protiv nedavno krunisanog prvaka ABA lige.

Ekipa Mihaila Pavićevića odlično je krenula utakmicu i već poslije deset minuta utakmice imali su devet poena prednosti, 24:15.

Tokom druge četvrtine Mornar je samo održavao prednost, a odlično su igrali Nidam (10p) i Strahinja Mićović (9p). Nakon 2/4 rezultat na semaforu bio je 39:29.

U drugom poluvremenu Budućnost je totalno pala, Mornar je to iskoristio i na kraju slavio rezultatom, 75:63.

Domaći tim do pobjede predvodio je duo Mićović-Nidam, koji su postigli 15, odnosno 14 poena.

Mornar je ovako prekinuo dominaciju Budućnosti dugu 11 godina, odnosno od osamostaljenja su Podgoričani svake godine osvajali titulu.