NBA: Jokić odigrao meč sezone, Bjelica devet poena

Najbolji meč u sezoni odigrao je srpski košarkaš Nikola Jokić prethodne noći u NBA ligi, ali je njegovih 28 poena ostalo u sjenci Kristapsa Porzingisa i poraza Denvera od Njujorka 116:110.

Jokić je za 30 minuta na parketu čuvenog Medison Skver Gardena, gdje je početkom godine postavio lični rekord u SAD sa 40 pogodaka, bio blizu četvrtog uzastopnog dabl-dabla jer je imao osam skokova i dvije asistencije, uz šut iz igre 9/15.

Ipak, meč je obilježio Porzingis sa 38 pogodaka i sedam uhvaćenih lopti, što mu je najbolji učinak u NBA ligi.

Košarkaši Minesote, uz devet poena Nemanje Bjelice, savladali su poslije produžetaka na gostovanju Majami 125:122.

Bjelica je iskoristio ukazanu šansu i za 14 minuta šutirao 3/4 iz igre i 2/2 sa penala, a dodao je još po dva skoka i ukradene lopte.

Timbervufse su do trijumfa vodili Džef Tig sa 23 poena, Endrju Vigins sa 22 i Karl-Entoni Tauns sa 20, dok je na drugoj strani Goran Dragić imao 18.

Los Anđeles Klipersi, bez povređenog Miloša Teodosića, doživeli su prvi poraz u sezoni i to ubjedljiv od aktuelnog prvaka Golden Stejta 141:113, za šta je najzaslužniji bio Stefon Kari sa 31 poenom.