Netsima malo Durentovih 38, Šarlot nokautirao Bruklin

Košarkaši Šarlot Hornetsa iznenadili su Bruklin Netse 111:95 na gostovanju u Njujorku.

Hornetsi su meč prelomili sjajnom odbranom u posljednjoj četvrtini koju je ispratila rapsodija u napadu.

Sve u vezi s igrom Netsa se svodilo na individualne akcije Kevina Durenta koji je postigao više od trećine poena svog tima - 38 (17/24 iz igre).

Očajno je odigrao Džejms Harden koji je sa 15 poena (6/16) donosio više štete nego koristi.

Potpuno bezopasan u napadu, izgubio je osam lopti uz pet faulova, posljednji u napadu u trenucima kada su Hornetsi "lomili" meč.

Sa druge strane, tokom većeg dijela meča nezaustavljiv je bio Majls Bridžis sa 32 poena iz devet skokova.

A kada su se raspucali Iš Smit (15, sve u drugom poluvremenu) i Kodi Martin (12), koji je bio impresivan i u defanzivi, Netsi su nokautirani.

Odličan je bio i Lamelo Bol sa 18 poena, šest skokova i pet asistencija.

Tako su Hornetsi prvi put u klupskoj istoriji počeli sezonu sa 3-0.