Košarka

Njemačka eliminisala "orliće" u osmini finala SP

Njemačka eliminisala "orliće" u osmini finala SP
Foto: FIBA | Njemačka eliminisala "orliće" u osmini finala SP

Mlada U19 košarkaška reprezentacija Srbije poražena je poslije velike borbe od Njemačke u osmini finala Svjetskog prvenstva u Švajcarskoj, pa će takmičenje nastaviti u mečevima za plasman od devetog do 16. mesta.

Njemačka je slavila rezultatom 92:83 (23:13, 22:29, 28:23, 19:18).

U timu "orlova" još jednom se istakao Savo Drezgić koji je ovoga puta imao i dabl-dabl učinak od 32 poena, 11 skokova i tri asistencije. Pratili su ga Stefan Plisnić sa 13 odnosno Andrej Kostić sa 11 poena.

Kod Nijemaca, najefikasniji je bio Rebe sa 25 poena, a pratili su ga Štenbah sa 23 poena i Kajil sa 20 poena.

Najčitanije