Nova drama i novi poraz Zvezde u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi od minhenskog Bajerna u Beogradu rezultatom 78:76 u 27. kolu Evrolige.

Ovo je sedmi uzastopni poraz izabranika Dejana Radonjića u elitnom takmičenju.

Crveno-bijeli su ispustili prednost od +10 koju su imali u finišu trećeg kvartala i na kraju ponovo, po drugi put u sezoni izgubili od Bavaraca.

Najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je Vladimir Lučić, koji se u posljednjoj četvrtini probudio i pogodio neke veoma važne šuteve.

Zanimljivo, Lučić je svih svojih 10 poena postigao u posljednjem kvartalu. Imao je još i četiri skoka i dvije asistencije.

Od njegovih saigrača najbolji je bio Vejd Boldvin, sa 27 poena.

Kod Zvezde standardno najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 26 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Kori Volden je dodao 15, Ognjen Dobrić 13, uz šest skokova, dok je Jagodić-Kuridža ubacio sedam poena.

Ekipe su veoma loše otvorile utakmicu, naročito domaći, koji su do prvih poena stigli tek poslije pet minuta igre.

Igralo se dosta tvrdo, sa dosta promašaja, ali i faulova, na obje strane.

Zvezda je dobro otvorila drugi kvartal i u trećem minutu je stigla do vođstva. Bila je to serija od 10:2 za crveno-bijele.

Trinkijeri je morao da reaguje tajm-autom, obuzdao je nalet protivnika, ali nije uspio da povrati prednost.

Zvezda je napravila novu seriju (5:0), otišla na +8, ali je Bajern uzvratio istom merom, tako da je domaći tim na veliku pauzu otišao sa prednošću od 35:31.

Domaći tim je standardno loše otvorio drugo poluvrijeme, Bajern je prešao u vođstvo, koje je bilo kratkotrajno.

Uslijedila je serija Zvezde od 8:0, kojom je ponovo preuzela inicijativu i prednost u ovom duelu.

Ona je rasla do +10, činilo se da će ta razlika biti i na kraju trećeg kvartala, međutim, Boldvin je pogodio dalekometnu trojku.

Posljednja četvrtina bila je efikasna na startu, da bi Bajern malo po malo smanjivao zaostatak, a na nekoliko minuta do kraja stigao je i do poravnanja rezultata.

Nastavili su u dobrom ritmu i u finišu i na krilima Vladimira Lučića slavili u Beogradu.