Novi dabl-dabl Jokića, Denver drugi na Zapadu

Košarkaši Denvera savladali su ekipu Minesote sa 99:95 i osigurali drugu poziciju na Zapadu pred početak plej-ofa.

Nagetsi su do trijumfa došli u posljednjem minutu utakmice, pošto su rezultat jurili od treće četvrtine.

Na tri i po minuta do kraja utakmice Timbervulvsi su imali prednost od 95:84. Ipak, uslijedili su koševi Jokića i Bartona, pa je Denver prišao na 95:90. Odvažio se u završnici Milsap, ispratio ga je Marej, pa je na pola minuta do kraja semafor pokazao 95:96.

Pobjedi Nagetsa ponovo je najviše doprinio srpski centar novim dabl-dablom. Jokić je meč završio sa 29 poena i 14 skokova, zanimljivo i samo 2 asistencije. Džamal Marej je ubacio 17 poena, a imao je 8 skokova i 7 asistencija.

S druge strane, Endrju Vigins je postigao 25 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije.

Denver će u prvoj rundi doigravanja igrati sa San Antonio Sparsima, dok je ekipa iz Minesote završila takmičenje.

Portland je pobijedio Sakramento sa 136:131. Iako su Kingsi na poluvremenu vodili sa 87:62, u nastavku su dozvolili rivalu da preuzme inicijativu, te posljednju dionicu dobije sa 20 poena razlike i dođe do pobjede.

U trijumfu Blejzersa istakao se Anferni Simons sa 37 poena i 9 asistencija, dok je Skal Labijije postigao 19 poena uz 15 skokova.

U dresu Sakramenta Marvin Begli je ubacio 20 poena uz 9 skokova, Bogdan Bogdanović je imao 15, a Nemanja Bjelica 10.

Portland je zauzeo treće mjesto na Zapadu, pa će na početku doigravanja snage odmjeriti sa Oklahomom.

Los Anđeles Klipersi su poslije produžetka savladali Jutu Džez sa 143:137.

Ujednačena borba vodila se gotovo sve vreme, da bi u produžetku osmoplasirani tim Zapada preuzeo inicijativu i pobjedom nad petoplasiranim najavio plej-of.

Ivica Zubac je dabl-dablom pomogao Klipersima da dođu do pobjede – imao je 22 poena i 11 skokova. Najefikasniji je bio Motrezl Harel sa 24 poena.

Juti nije bilo dovoljno ni 40 poena Grejsona Alena.