Novi poraz Budućnosti u Evroligi

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Makabija u meču 17. kola Evrolige sa 81:76 u Tel Avivu.

Budućnost je bila u egalu tokom čitavog meča, posustala je tek na kraju kada je Makabi serijom uspio da se odlijepi i na kraju pobijedi.

Noris Kol nije mogao da igra sam protiv svog nekadašnjeg tima, pravu podršku nije imao ni u kome jer je Erl Klark promašivao, a Goga Bitadze zbog pet penala morao van igre.

Kol je ubacio 25 poena (šest skokova, dvije asistencije 9/12 iz igre 4/6 penali), Erl Klark je dodao 13 i oni su bili najefikasniji u podgoričkom sastavu. Kod pobjednika je Skoti Vilbekin imao 16 poena, Tarik Blek 12, a Diandre Kejn 11.

Imaće Podgoričani za čime da žale jer je Kol od starta meča stavio Makabiju do znanja da se ne šali pa je poslije pet minuta igre na semaforu moglo da piše i Kol - Makabi 10:4.

Klark se potom priključio trojkom za 13:6 a Budućnost je do kraja prve dionice imala prednost od šest poena.

Makabi se u drugoj četvrtini primakao na tri poena i na poluvrijeme se otišlo sa 37:34 za Budućnost.

"Ponos Izraela" preokreće stvari u svoju korist u finišu treće četvrtine vezanim trojkama Džona Dibartolomea za 59:55.

Budućnost uspijeva da vrati rezultatsku ravnotežu sve do nove serije Makabija i kraćeg šoua Diandrea Kejna koji je što poenima, što ukradenom loptom poveo svoj tim ka novom vođstvu.

Na to su se nadovezali Jovel Zosman, Džoni O'Brajant i naposletku Vilbekin trojkama za 75:68 na tri i po minuta do kraja poslije čega su Podgoričani pali, a Makabi upisao novi trijumf.

Budućnost sada ima tri pobjede i 14 poraza i 15. je u Evroligi, dok Makabi ima šest pobjeda i 11 poraza što je dovoljno za 13. mjesto u evropskoj eliti.