Novi poraz Partizana, crno-bijeli bez šanse u Rusiji

Košarkaši Partizana pretrpjeli su novi poraz u Evrokupu pošto su u Krasnodaru poraženi od Lokomotive 74:67.

Bila je ovo utakmica "biti ili ne biti" za Partizan, pobjeda je mogla da vrati samopouzdanje crno-bijelima, ali je katastrofalna posljednja četvrtina riješila pitanje pobjednika i donijela prvi trijumf Lokomotivi u Top 16 fazi Evrokupa - 74:67!

Dobro je Partizan djelovao na startu meča, ali "prazan hod" na kraju prve dionice donio je prednost Lokomotivi. Kroford je pred kraj prvog poluvremena uništio odbranu crno-bijelih, te je ruski tim na poluvremenu imao +7!

Djelovalo je na startu drugog djela igre da Partizan može do pobede, posle rafalne paljbe Novice Veličkovića crno-bijeli su i poveli, ali neobjašnjiv pad na startu posljednje četvrtine koštao je četu Saše Filipovskog pobede u Rusiji!

Ovom pobjedom Lokomotiva je izjednačila skor sa Partizanom i Trentom, te su sve tri ekipe sada na jednom trijumfu i dva poraza! Sljedeće nedjelje u Beogradu igra se revanš, a crno-bijelima je potrebna pobjeda sa više od sedam razlike kako bi zadržali šanse za prolazak dalje!