Nurkić sjajan u pobjedi Portlanda

Portland Trejl Blejzersi sinoć su u pripremnoj utakmici savladali Finiks Sanse, a najveći doprinos sa 16 poena je Blejzersima dao bh. reprezentativac Jusuf Nurkić.

Ekipa Portlanda je odlično igrala prvu četvrtinu te je riješila u svoju korist rezultatom 30:18. Druga je pripala Sansima koji su postigli 24 poena, tri više od Blejzersa, ali je Portland otišao na odmor s prednošću 51:42.

Blejzersi u trećem periodu igre ponovo ubacuju u brzinu više te postižu 35 poena, dok su Sansi stali na svega 15.

Tokom posljednje dionice efikasniji su bili Sansi sa 36 poena, Blejzersi su postigli 29, ali Finiks poraz nije izbjegao, bilo je 115:93 za Portland.

Nurkić je predvodio svoj tim do pobjede sa 16 postignutih poena, upisao je devet skokova, dvije asistencije, dvije ukradene lopte i tri blokade, a na parketu je proveo 20 minuta.

Najbolji kod Sansa bio je Diandre Ajton sa 19 poena.